• https://www.facebook.com/tetaileandasifa
  • https://www.twitter.com/theta_ile_andasifa
  • https://www.instagram.com/theta_ile_andasifa

Kıtlık Bilincinden Bolluk Bilincine Geçebilmek

Kıtlık Bilincinden Bolluk Bilincine Geçebilmek

Bazı insanlar maddi ya da manevi olarak hep yokluktan şikayet ederler. Bu kişiler kııtlık bilinci ile hayatı tanımlarlar. Para yok, huzur yok, aşk yok, bereket yok, sevgi yok, rahat yok, keyif yok, zaman yok, heves yok, enerji yok. Yok da yok.

Yokluk alanında kendini fark etmeden hapsetmiş oldu ama farkında değil. Kişi yok dedikçe yokları, yoksunlukları hayatına daha çok davet eder. O şikayet ettikçe daha çok yoklar artar. Hayatını yoklukla algıladığı için varları görmesi de mümkün olmaz.

Hani hep diyorum ya; “Odağımızda, dilimizde en çok ne varsa onu hayatımıza davet ederiz!” konu her ne olursa olsun bu değişmez. –bu konuda ayrıntılı bilgi için Rezonans kanunu kitabını okumanızı öneririm -

Sizce sürekli yokluktan, yoksunluktan bahseden biri hayatına bolluğu bereketi çekebilir mi? Bolluk bereketi içinde hayatını deneyimleyebilir mi? Mümkün değil. Bu kainatın evrensel, ilahi yasalarına ters bir durum olur.

Şimdi hayatınızda yoksunluk çektiğiniz, yok olan maddi ya da manevi konulara bir daha bakın. Siz zihninizde sürekli yokluğu mu düşünüyorsunuz yoksa varlığın hayatınıza gelmesine mi odaklanıyorsunuz?

Bolluk bilinci der ki; Allah’ın hazinesi çok geniş, sonsuz büyüklükte ve kainatta ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyden bolca var. Peki siz bu bolluktan faydalanmak için hazır mısınız? İhtiyaç duyduğunuz şeyin size gelmesine izin veriyor musunuz? Enerji alanınızda ve zihninizde ona yer açtınız mı?

Danışmanlık görüşmelerinde sıkça karşılaştığım konulardan biri de; para konusu. Paranın ya hiç gelmemesi, ya az gelmesi, ya da gelip hemen erimesi. Her durumda parasal sıkıntı, yoksunluk yaşamak.

Bolluk bereket denince de akla ilk para geliyor ve ben de bugün para konusunda yazmayı seçiyorum. Kendi hayatımdan örnek vermek istiyorum. Ben çocukken rahmetli babam hep şöyle derdi;”Esra doğduğundan beri biz hep bolluk bereket gördük. Hep para geldi. Benim kızım çok şanslıdır!” şimdi çocukluktan böyle kodlanmış biri parasız kalır mı? Kalmaz. Evet çok şükür ki ben hayatım boyunca hiç para sorunu yaşamadım.

Kurumsal işimden ayrıldığımda bile hep bir yerlerden para bana geldi. Ek işler buldum. Hediyeler aldım. Benim kayıtlarım bolluk berekete doğuştan kodlanmıştı çünkü. ( Sizin kayıtlarınız yokluk üzerineyse üzülmeyin bunlar değişiyor!)

Fakat parayla ilgili şöyle bir durum yaşadım. Çalıştığım büyük kurumsal firmada yaklaşık 2,5-3 yıl maaşıma doğru dürüst zam alamadım. Her seferinde gidip üst düzey yöneticimle konuşmama rağmen! Ve gelen şu cevaba rağmen; “esra hanım biz sizinle çalışmaktan memnunuz bu yıl bu sorun çözülecek merak etmeyin!” ve inanın yaklaşık 3 yıl maaşıma eksik zam aldım. Evet para geliyordu ama eksik geliyordu!

Hayatınızda hangi konuda sorun varsa orada değişmesi gereken bir şeyler var demektir. Ve her konuyu konuşarak çözmenin mümkün olmadığını ben artık öğrenmiştim. Konu her ne olursa olsun bize bir şey anlatmak için geliyordu. Evet yaşarken bazen çok sert olsa da bazı konular okuyarak öğrenilmiyor. Benim kurumsal hayatta aldığım paha biçilmez dersleri başka yerde almam mümkün değildi. O zaman çok üzülsem de şimdi o dönemin hediyelerini çok net görebiliyorum.

Bana yapılan haksızlıklar beni o kadar üzüyordu ki iş yerindeki ilişkilerime de yansımaya başladı. Kendimi değersiz ve yetersiz hissediyordum. Şimdi iyi ki hepsini yaşadım diyorum. Çünkü deli gibi bir çıkış yolu aradığım o dönemin bana en büyük hediyesi theta healing ile tanışmam oldu. 1 ay içinde tam 5 seans theta healing danışmanlığı aldım.

Seanslarda şunu fark ettim ki; “ben kendime, hak ettiğim değeri vermiyordum ve insanlar bana ayna oluyorlardı!  Ne kadar çabalasam da yöneticim bunu görmüyordu! Çalışkanlığımın bir karşılığı yoktu! Şimdi yazıyorum ama bu durumu yaşarken çok zorlanıyordum. Çok ağlamıştım. Ben değersiz miyim? diye! Ve işin kötü tarafı bu değersizlik duygusu, aileme, özel ilişkilerime de yansıtıyordum. Çok mutsuzdum ve hayatımın tüm alanlarında sorunlar yaşıyordum ( ilişkiler konusunda da ayrıca yazarım inşallah )

Para ile ilgili sorunlar varsa biz ilk kişinin baba ile ilgili kayıtlarına bakarız. Baba eril enerjidir. Babası ile olan ilişkisi kişinin bolluğunu belirler! Para hayatınıza az geliyorsa ya da hiç gelmiyorsa babanızla ilişkinizi iyileştirin! Her ne olursa olsun babanızı affedin. Onları oldukları gibi sevin ve kabul edin! Maddi sorunlarınız düzelecektir. ( İyi para kazanıyorsunuz ama bereketi yoksa gelen gidiyorsa hiç birikmiyorsa anneniz ile olan ilişkinize bakın! Annemiz bizim bereket kanalımızdır! Bunu da ayrıca yazarım inşallah... )

Şimdi bazılarınız şöyle diyor duyuyorum; benim babam vefat etti ne yapmalıyım! Yine kendi hikayem üzerinden açıklayayım. Yukarıda size anlattığım konunun babamla ilgilisi vardı. Babam 6 yıl önce vefat etmişti ve ben ona içsel olarak ona çok öfkeliydim, kızgındım. Babama karşı  kızgınlık ve öfke taşıdığımı Theta healing ile fark ettim. Neden beni bırakıp gitti diye onu affedemiyordum ve kendi eril enerjimi bloke ediyordum. Babamla aramdaki enerjitik, ruhsal bağlar şifalanıp çözülünce ben eski işimden kısa sürede ayrıldım. Olaylar öyle hızlı gelişti ki ben artık çalıştığım kuruma ait değildim ve uzaklaştım.

Enerji yasaları böyledir. Sizdeki negatif kodlar değişince hayatınızda birden somut gelişmeler, iyileşmeler olur. Hem de ışık hızıyla olur. Şifa anda gerçekleşir. Sürpriz gelişmeler yaşarsınız. Buna sürekli şahit oluyorum. ( şükürler olsun) 

Parayla ilgili kıtlık yaşıyorsanız bakmanız gereken diğer bir konu da; atalarınız. Önce anne ve babanızın para inançları. Onların parayla olan ilişkisi. Sizin hiç görmediğiniz tanımadığınız atalarınızın parayla ilgili kodları size geçmiş olabilir. Onlarla enerjitik olarak bağınızı kesin, şifalandırın. Onlar adına sadaka verin, isimlerine özel dualar edin. ( Ben yıllar önce ilk bu çalışmalara başladığımda aile soy ağacımı çıkarıp bildiğim bilmediğim atalarım üzerine bilgi toplayıp onların isimlerine özel dualar etmiştim. Aile dizimi çalışmalarını ayrıca inceleyebilirsiniz )

Para ile ilgili yoksunluk yaşıyorsanız bir değer konu da; negatif inançlarınız! Para kötüdür. Para kirlidir. Para pistir. Param olursa yalnız kalırım. Çok param olursa ailem beni dışlar. Parası olan insanlar yalancıdır. Para insanı bozar. Çok param olursa aileme ihanet ederim...gibi bir çok inanca sahip olabilirsiniz.(Kas testi ile bunları test edin derim. Youtube da kas testi yazın çıkıyor) Bunlar ve benzerleri sizde varsa paranın size gelmesi zorlaşır. Gelirse de az gelir, kısıtlı gelir.

Para ile ilgili bir diğer konu da; alma- verme dengesi!  Alma- verme dengenizi koruyor musunuz? Siz elinizden gelince ihtiyaç sahiplerine destek olamaya çalışıyor musunuz? Ya da hep veriyorsunuz ama almayı bilmiyor musunuz? Alma enerjinizin dengeye gelmesi de paranın size gelmesini kolaylaştırır. Kök çakranızın ve sakral çakranızın açık olması önemlidir. Bu enerji merkezlerinin açılınca para enerjisi kolaylıkla hayatınıza gelir.

Evet Rızkı veren Allah’tır. Rızık meselesi ince bir meseledir. Bize düşen Hz. Mevlana’nın dediği gibi; elimizden geleni yapıp tohumlarımızı dikip sonra ağaç beklemektir. Yukarıda bahsettiğim tüm çalışmalar kişinin tohum dikmeye bilincini hazırlaması, enerjisel olarak güçlenmesiyle ilgilidir!

Kıtlık Bilinci; Dünyada, kainatta her şeyin kısıtlı, sınırlı ve herkese yetmeyeceğine, yokluk çekip aç kalacağına dair inanç kalıplarını taşır.

Bolluk Bilinci; Dünyada, kainatta hepimize yetecek her şey mevcuttur. Dünyanın ve evrenin olanakları sonsuz ve sınırsızdır ve kişi her şeyin kendisine ve herkese yetecek kadar ve bol olacağına dair inançlar taşır.

Bollukta da ve kıtlıkta da esas olan kişinin bakış açısı ve inançlarıdır. Ve bunlar değişince kişinin hayatı da değişir. 

Umarım yazım size faydalı olmuştur. Konuyla ilgili sorularınız olursa bana her zaman eeegunduz@hotmail.com adresinden yazabilirsiniz. İlk fırsatta cevap veririm inşallah.

Hayatınızın her alanına, bolluk bereketin kolaylıkla akması duasıyla…

Sevgimle…

Esra Gündüz

 

 

 

 

  
3100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın